Haber

12. sınıf devamsızlık?

“12.sınıf devamsızlık kalkar mı?” merak edilen soruların tam ortasında. 12. sınıf öğrencilerinin devamsızlık yapıp yapmadığı sorusu öğrenciler tarafından araştırılmaktadır. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konu hakkında bilgi verdi. 12. sınıf öğrencileri devamsız mı? Derslerde devamsızlıktan başarısızlık var mı, yok mu? Detaylar burada…

12. SINIFLARA DEVAM YOK?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın gündeme ilişkin sorularını yanıtlıyor. Zelzele bölgesindeki eğitim hakkında bilgi veren Bakan Özer, “Eğitimin normalleşmesi için büyük çaba sarf ettik. Müfredattan çok travmaları aşmaya odaklandık.” söz konusu. Bakan Özer, “Bölgede en güvenli yerin okullar olduğu ortaya çıktı. 466 bin vatandaşımız okullarımızda kaldı.” şeklinde konuştu.

Deprem bölgesindeki nakillerle ilgili konuşan Özer, “Okulları normalleştirmeden hayatı normalleştirmek mümkün değil. Okullar açılınca dönüşler hızlandı. 59 bin 922 öğrenci döndü. Dikkat çeken nokta Kahramanmaraş. Onu Hatay izliyor. 10 bin öğrenci Hatay’a döndü.” söz konusu.

YKS sınavı ile ilgili konuşan Bakan Özer, “Öğrencilerimiz rahat etsin, biz çok yorulmayacağız. Sınava girecek öğrenciler için 3450 destek kursu oluşturduk. Bölgeye uzman öğretmenlerimizi gönderdik. tüm kitaplarını yeniden bastık.Çocuklarımız geleceklerini tasarlarken Milli Eğitim Bakanlığı’nın her türlü imkanından yararlanıyorlar.” söz konusu.

12. DEVAM DIŞI DURULAN SINIFLAR

12. sınıfların devamsızlıktan muaf olduğunu açıklayan Bakan Özer, “Öğrenciler hep aynı soruları sordular. Bu dönem travmatik bir dönem olduğu için erken anlatacağız. 12. sınıf öğrencilerimizi devamsızlıktan mahrum bırakmayacağız. muaf olacaklar. YKS’ye rahatlıkla girebilirler.”

“TEDAVİ EĞİTİMLERİ YAPACAĞIZ”

Bakan Özer, “Başlangıçta deprem bölgesinde devamsızlığı kaldırdık. Beklediğimizin ötesinde bir travma yaşadılar. Bizim kaygımız müfredatla ilgili değil. Bu travmayı atlatsınlar diye. Not sistemlerini de değiştirdik. sınava girmezse birinci aşama notu geçerli olur” diyen “Sınavlara bakılmaksızın bir üst sınıfa geçeceğiz. Önceliğimiz bu süreci hızlı bir şekilde atlatmak. 16 Haziran’dan sonra telafi eğitimleri yapacağız. Önceliğimiz sağlığınızı koruma konusunda güvence sağlayabilmek.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu