Haber

ABD’de kasırga ve şiddetli fırtına: Ölü sayısı 22’ye yükseldi

DUVARABD’nin orta batı ve güney eyaletlerinde etkili olan hortum ve şiddetli fırtınalarda en az 21 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Ulusal Hava Durumu Servisi, son 24 saatte Arkansas, Mississippi, Iowa, Tennessee, Illinois ve Wisconsin dahil olmak üzere sekiz eyaleti kapsayan geniş bir alanı kapsayan 57’den fazla hortumun rapor edildiğini söyledi.

Reuters’in haberine göre hortumlar nedeniyle Tennessee’de sekiz, Arkansas’ta beş, Indiana’da dört, Illinois’de üç, Mississippi ve Alabama’da birer kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Ne oldu?

İlk belirlemelere göre dün (1 Nisan) ABD’nin farklı eyaletlerini etkileyen hortumlarda 9 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı açıklandı. Kasırgalar Arkansas, Illinois, Iowa, Wisconsin, Mississippi ve Tennessee eyaletlerini etkiledi.

Arkansas Valisi Sarah Huckabee Sanders şiddetli fırtına uyarıları nedeniyle bölgede olağanüstü hal ilan ederken, meteoroloji yetkilileri Little Rock’ta yaşanan hortumun en şiddetli seviyede EF3 sınıfında olduğu ve fırtınanın hızının yüksek olduğu bilgisini paylaştı. yaklaşık 40 kilometrelik yolda saatte 265 kilometre hıza ulaştı.

ABD’nin Illinois eyaletinde yaklaşık 260 kişinin bulunduğu kapalı konser salonunun çatısının fırtına nedeniyle çökmesi sonucu bir kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

ABD’nin Mississippi ve Alabama eyaletlerinde 25 Mart’ta meydana gelen hortumlarda 26 kişi hayatını kaybetti. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu