Haber

Barcelona Başkanı Joan Laporta: Hakem satın almadık veya denemedik

İspanya LaLiga’nın dev kulüplerinden Barcelona’nın hakemlere ödeme yaptığı iddiasıyla anıldı. Kulüp başkanı Laporta konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Konuk olduğu Barselona şehrinde düzenlenen bir oturumda konuşan Laporta, Barcelona Kulübü’nün eski Hakem Teknik Başkan Yardımcısı Jose Maria Enriquez Negreira’ya ödeme yaptığının ortaya çıkmasının ardından başlatılan soruşturmalara yanıt verdi. Komite, sahibi olduğu şirket aracılığıyla hakemler hakkında bilgi toplamak ve kulübünü zan altında bırakan iddialara ilişkin soruşturma başlattı. verilmiş.

“Barcelona hiçbir zaman hakem satın almaya çalışmadı”

Negreira’yı tanımadığını söyleyen Laporta, şöyle konuştu:

“Barcelona hiçbir zaman hakem satın almaya çalışmadı. Biz ne hakem satın aldık ne de almaya teşebbüs ettik. Kesinlikle olmadı. Barcelona bu iddialardan zarar görmeden çıkacaktır.”

İspanya’daki 1. ve 2. futbol liglerine bağlı olan LaLiga kurumunun CVC yatırım şirketi ile 50 yıllık canlı yayın hakları için anlaşma imzaladığını hatırlatan Laporta, bunu Barcelona ve Real Madrid’in onaylamadığını ve ardından LaLiga’nın geldiğini söyledi. ve CVC. Barcelona’nın Barcelona’yı kontrol etmeye çalıştığını iddia etti.

transfer edeceklerini söyledi.

LaLiga Lideri Javier Tebas’ın Barcelona’nın ekonomik sorunlar nedeniyle bu yaz transfer yapamayacaklarına dair sözlerine değinen Laporta, kısıtlı kaynaklarına rağmen bir kanat, bir defans ve bir forvet almak istediklerini söyledi.

İspanyol medyası dava açılacağını söyledi

Öte yandan İspanyol basını, eski Teknik Konsey Yardımcı Hakem Negreira’nın şirketine 2001-2001 ortasında toplam 7 milyon euro ödediği ortaya çıkan Barcelona Kulübü hakkında soruşturma yürüten savcılığın öne sürdüğünü iddia etti. 2018, çalışmalarını tamamladı ve Katalan kulübüne yolsuzluk suçlamasıyla dava açılması için yasal girişim başlatılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu