Haber

Belediye seçimleri ne zaman? Bir sonraki yerel seçimler ne zaman? Belediye seçimleri ne sıklıkla yapılır? Yerel seçimler hangi yılda yapılacak?

Belediye seçimleri ne zaman? Sorunun cevabı soruluyor. Vatandaşlar belediye seçimlerinin tarihlerini aramaya başladı. Son olarak Türkiye’deki yerel yönetimlerin belirlenmesi için 31 Mart 2019 tarihinde Türkiye’de 2019 yerel seçimleri yapılmış ve seçim sonucunda belediye başkanı, büyükşehir belediye başkanı, belediye meclis üyeleri, il genel meclisi, muhtarlar ve ihtiyar meclisleri belirlendi. Belediye seçimleri ne sıklıkla yapılır? Bir sonraki yerel seçimler ne zaman? Yerel seçimler hangi yılda yapılacak?

YEREL SEÇİMLER NE ZAMAN?

2024 Türkiye yerel seçimleri, Türkiye’deki yerel yönetimleri belirlemek için 2024 yılında yapılması beklenen yerel seçimlerdir. Seçim sonucunda belediye başkanı, büyükşehir belediye başkanı, belediye meclisi üyesi, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyeti belirlenecek.

BELEDİYE SEÇİMLERİ NE ZAMAN?

2024 Türkiye yerel seçimleri, Türkiye’deki yerel yönetimleri belirlemek için 2024 yılında yapılması beklenen yerel seçimlerdir. Seçim sonucunda belediye başkanı, büyükşehir belediye başkanı, belediye meclisi üyesi, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar meclisleri belirlenecek.

BELEDİYE SEÇİMLERİ KAÇ YILDA YAPILIR?

Yerel seçimler 5 yılda bir yapılır. En son seçimler 31 Mart 2019’da yapıldı. Dolayısıyla bir sonraki yerel seçim tarihi 31 Mart 2024’te (yine Pazar gününe denk geliyor) yapılacak.

NE OLDU?

Seçim sonuçlarına göre CHP ve DÜZGÜN Partisi’nden oluşan Millet İttifakı, başta başkent Ankara ve en büyük şehri İstanbul olmak üzere büyükşehirlerde güçlü bir performans sergileyerek bu şehirlerde iktidar partilerinin gerilemesine yol açtı. yönetim üzerinden. Millet İttifakı, ülkenin üçüncü büyük şehri olan İzmir’i elinde tutmaya devam ederken, Adana, Antalya ve Mersin gibi diğer büyükşehirleri de kazanarak, ülkenin en kalabalık 6 şehrinin 5’inde liderliği ele geçirdi.

haber-kocasinan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu