Haber

CHP’li Hancıoğlu, Samsun’da taş ocağı nedeniyle evin yıkıldığı bölgede incelemelerde bulundu.

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

CHP Samsun Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Neslihan Hancıoğlu, Samsun’un Atakum ilçesine bağlı Çamlıyazı Mahallesi’nde bir hafta önce taş ocağına malzeme taşırken freni patlayan kamyonun çarpması sonucu yıkılan konutun bulunduğu bölgede incelemelerde bulundu. semt. Muhtar Sefer Mırık, “Köylülerimiz çocuklarını korumak için üzerine düşen görevi yapamıyor.

Samsun’un Atakum ilçesine bağlı kırsal yerleşim yerlerinden Çamlıyazı Mahallesi’nde bir hafta önce kaza meydana geldi. Bölgede faaliyet gösteren taş ocaklarından malzeme taşıyan TIR’lardan birinin köyden geçerken freni patladı, TIR’ın çarpması sonucu mesken tamamen kullanılamaz hale geldi. Kazada araç sürücüsü ağır yaralanırken, o sırada yıkılan evde kimsenin olmaması olası bir facianın önüne geçti. Mahalle Muhtarı Sefer Mırık’ın daveti üzerine köye giden CHP Samsun Milletvekili ve Başbakan Neslihan Hancıoğlu, Mırık ile kaza mahallini ziyaret etti.

“TARLAYA TABAKA GİDEMİYORUZ”

Çamlıyazı Mahalle Muhtarı Muhtar Sefer Mırık, şunları söyledi:

“Gelip 3 ocak kurdular. Biz buraya taş ocakları yapılacak diye davet etmedik. Gelip taş ocağına ihtiyacımız var demedik. İlki kurulduğunda muhtar olarak yetkililere falan başvurdum. istemiyoruz yarın bir gün mağdur olacağız dediler taş ocaklarınız sizin iradenizle olmaz bu işler kamu yararı dediler ama biz sizi hiçbir şekilde mağdur etmeyeceğiz dediler. Ankara yolunda trafik böyle aslında kocadağ olduğu için normal trafik var işini yapamayan köylü çocuğumu bırakırsam araba yola çarpar endişesiyle yaşıyoruz 14 yıl sahadan ayrılırsam.”

HER KAZADAN SİZ SORUMLUSUNUZ!

Neslihan Hancıoğlu ise, “Şikayette bulunup defalarca buna önlem alınması gerektiğini söyleyen ve hala duyarsız kalanlara buradan tekrar sesleniyorum.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu