Haber

Cıbıltepe’de yeni sezon öncesi altyapı çalışmaları sürüyor

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde yeni dönem öncesi altyapı çalışmalarında sona gelindi.

Kars Valiliği Vilayet Özel Yönetim Genel Sekreterliği, Sarıkamış Kaymakamlığı, Sarıkamış Belediyesinin ortaklaşa sürdürdükleri kayak merkezi oteller bölgesindeki yolların asfalt çalışması aralıksız devam ediyor.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ağırlandığı Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde, Aras EDAŞ ekipleri de kendi bölgelerindeki altyapı çalışmaları kapsamında elektrik hatlarını yer altına alıyor.

Sarıkamış Kayak Otelleri Derneği Başkanı Halit Taş, gazetecilere yaptığı açıklamada, kayak merkezindeki eksik kalan altyapı çalışmalarının tamamlanması için büyük çaba sarf edildiğini söyledi.

Sarıkamış’ın kış turizmi açısından çok kıymetli bir yere sahip olduğunu ve kış dönemine problemsiz girmek istediklerini belirten Taş, şunları kaydetti:

“Oteller bölgesinde kimi yollarımız geçen sene asfaltlanmamıştı. Bu sene koşulların müsait olmasıyla süratli bir formda yarım kalan yollarımızın asfaltlama çalışması tamamlanıyor. Bunun yanında kayak merkezimdeki tesislerimize direklerle gelen elektrik sınırlarımız yer altına alınıyor. Bu manada her vakit yardımlarını bizden esirgemeyen başta Valimiz Türker Öksüz’e, Kaymakam Doğan Kemelek ve Belediye Başkanı Harun Hayali’ye otel işletmecileri ismine şükranlarımızı sunuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu