Teknoloji

Huawei’nin Yeni Akıllı Gözlüğü Vision Glass Tanıtıldı

Huawei bugün yaptığı lansmanla birçok yeni ürünü duyurdu. Geçtiğimiz hafta teknik detayları ortaya çıkan bu duyuruların ortasında ve “ kulaklık ile” akıllı saat Tomurcukları İzleO oradaydı.

Ayrıca lansmanda öne çıkan bir diğer cihaz da markanın yeni akıllı gözlüğü Vision Glass oldu. 120 inçlik televizyon ekranı kalitesinde görüntü sunan bu cihaz aynı zamanda tasarım olarakta tasarlanmıştır. Apple’ın akıllı gözlüklerinin konsept tasarımlarına oldukça benziyor..

Huawei, Apple’dan önce hareket etti

Vision Glass2’nin tasarımına bakacak olursak cihaz 21 mm inceliğinde ve 112g yükte Normal gözlüklere benziyor. Her gözlükte bulunan burun silikonları sıradan camlara göre çok daha büyük ve yumuşak bir şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca bu silikonların açılarının ayarlandığı ve farklı kullanıcılar için özelleştirilebileceği belirtildi. Gözlüğün dış camı sıradan bir güneş gözlüğü camı olsa da asıl teknoloji iç camdadır.

1080×1920 çözünürlükte İki adet mikro OLED ekrana sahip olan Vision Glass, 480 nite kadar parlaklığa ulaşabiliyor. Örneğin piyasadaki en parlak akıllı bilekliklerden biri olan Mi Band 7’nin ekranı 500 nite ulaşabiliyor. Yani bu gözlüğü hem gece hem de gündüz takabilirsiniz. Yoğun ışık altında rahatlıkla kullanabilirsiniz. . Bu parlaklığı, gözlüğün sapında bulunan bir düğme yardımıyla 5 kademeye ayarlayabilirsiniz. Huawei’nin açıklamasına göre bu cihazın içindeki ekranlar, göze yakınlığı nedeniyle yaklaşık 120 inçlik bir televizyon deneyimi sunuyor. Ayrıca gözlükleriniz TUV Rheinland’dan “düşük mavi ışık”Sertifikayı aldığınızı da belirtelim.

Gözlüğün tutma kısmında ise her iki yanda 128mm’lik ikişer adet hoparlör yer alıyor. Akustik ses deneyimi sunan gözlük kullanırken sesi sonuna kadar açarsanız çevrenizdeki insanları bir nebze olsun rahatsız edebilirsiniz. Çünkü bu hoparlörler bir akıllı gözlükten çok daha fazla ses veriyor.

Akıllı telefon veya bilgisayara bağlayarak kullanmanız gerekmektedir.

Huawei Vision Glass, piyasadaki birçok akıllı gözlük gibi bir telefona, tablete veya bilgisayara bağlı olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır . Birçok Huawei cihazıyla uyumlu olan gözlük, güncel iPhone ve Macbook modellerini, Samsung’un S ve Note serisi telefonlarını ve bazı Oppo modellerini de destekliyor. USB Type-C veya Display Port 2.1 ile cihazınıza bağlayacağınız gözlükte rastgele göz takip sistemi, depolama birimi veya pil müsait değil.

26 Aralık’ta Çin’de ön siparişe açılacak olan cihazın fiyatı 2.999 Çin Yuanı ya da yaklaşık olarak Çin Yuanı olacak. 8.000 TL olarak ilan edildi. Cihazın dünya çapında satışa çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu