Haber

İzmir’de AK Partili gençlerden ‘Filistin Yürüyüşü’

AK Parti Gençlik Kolları İzmir’de bir araya gelerek şehrin en işlek caddesinde ‘Filistin Yürüyüşü’ düzenledi. Basın açıklamasında İsrail’in saldırıları protesto edilerek saldırıların bir an önce durdurulması istendi.

AK Parti İzmir Gençlik Kolları üyeleri, son dönemde İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepkisiz kalmamak ve Filistinlilerin yanında olduklarını göstermek amacıyla ‘Filistin Yürüyüşü’ düzenledi. Bugün saat 13.00’te Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde toplanan kalabalık, caddenin bir yanından diğer tarafına yürüdü. ‘Filistin’deki zulme son verin’ yazılı büyük pankartın arkasında yürüyen kalabalık, ‘Susmayın, soykırıma ortak olmayın’ ve ‘Filistin’deki katilin parmak izi İsrail’dir’ yazılı pankartlar taşıdı. Grup, yol boyunca “Kudüs bizimdir, bizim kalacaktır”, “Siyonist İsrail Filistin’den defol” ve “Mazlumlara selam direnişe devam” sloganlarıyla tepkilerini dile getirdi.

‘İSRAİL’E ‘DUR’ DİYORUZ’

Yürüyüşün ardından basın açıklamasını okuyan AK Parti İzmir Gençlik Kolları Başkanı Recep Tayyip Taşlak, “Bugün Gazze’deki soykırıma ‘dur’ demek için buradayız. Bugün zulme, zulme ve katliama ‘dur’ demek için buradayız. Gazze’de insanlığa karşı suç işleniyor. Bugün İsrail’e ‘Dur’ diyoruz.” ‘Dur deyin’ diye bağırıyoruz. Bu ülkenin gençleri, hem kültürlerinin hem de uluslararası değerlere bağlılıklarının bir sonucu olarak Gazze’de işlenen insan hakları ihlallerine kararlılıkla karşı çıkıyor. Altını çizerek tekrar ifade ediyoruz; Bugün Anadolu’nun her köşesinde milyonlarca genç Gazze’de çocukları için mücadele ediyor. Cansız bedenini kollarında tutan bir annenin acısını yüreğinde derinden hissediyor, bu zulme katkısı olan herkesi sorumlu tutuyoruz. Türkiye ötesinde bölgenin en büyük gençlik hareketi olan AK gençlik olarak her zaman mazlumların savunucusuyuz, daha adil bir dünya vaadiyle yola çıkan Sayın Cumhurbaşkanımızın izinde, “‘SayStop’ diye bağırıyoruz, İnsanlığı ve hukuku bilmeyen katillerin karşısında olacağımızı belirtiyoruz” dedi.

Açıklamanın ardından kalabalık sessizce dağıldı.

kocasinan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu