Yaşam

Kartepe Belediyesi Personeline Trafik Eğitimi

Kocaeli Valiliği genelgesi doğrultusunda Kartepe Belediyesi çalışanlarına uygulamalı trafik eğitimi verildi.

Kocaeli Valiliği’nin yayınladığı genelge doğrultusunda İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Kartepe Belediyesi çalışanlarına “Trafik Güvenliği Eğitimi” verildi. Eğitime, Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Orhan Akyüz’ün yanı sıra birim yöneticileri ve belediye çalışanları katıldı.

DAĞITILABİLİRLİK

Eğitimde özellikle yaklaşan kış sezonu ile ilgili olarak alınması gereken önlemler anlatılırken, kamuda görev yapan çalışanların araç kullanımında örnek olması gerektiği vurgulandı. Araç kullanırken başta cep telefonu olmak üzere dikkati dağıtacak diğer araçlardan uzak durulması gerektiği belirtildi.

EMNİYET KEMERİNİN ÖNEMİ

Sine-vizyon eşliğinde verilen eğitimde kazalardaki hatalar anlatılırken, emniyet kemerinin değeri anlatıldı. Emniyet kemeri vücutta meydana gelen sarsıntıların çarpma etkisiyle kademeli olarak azalmasını sağlar, darbenin etkisinin vücutta tek bir noktaya değil farklı noktalara dağılmasını sağlar, araç içindeki bireyleri pürüzlendirir. çarpma anında koltuktan fırlamasının, baş, göğüs, omurilik gibi hassas organların araç içindeki bir yere çarpmasını engellediği, kazalarda ciddi yaralanmaların önüne geçileceği vurgulandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu