Ekonomi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sulama Boruları Projesi

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin sulama kooperatifleri ve mahallelere 70 bin metre PVC boru temini projesi kapsamında Alaşehir ve Salihli’deki kooperatiflere sulama boruları sevk edilmeye başlandı. Sulama borularını teslim alan Alaşehir Azıtepe ve Şahyar, Salihli Çakaldoğan, Yağmurlar, Hacıbektaşlı ve Yeşilkavrak sulama kooperatifi başkanları ve mahalle muhtarları, takviyelerinden dolayı Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Protokolü geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün katılımıyla imzalanan ve 46 mahalleye 70 bin metre PVC sulama borusu desteğinin yer aldığı proje kapsamında ilk sevkiyatlar başladı. Proje kapsamında Alaşehir Azıtepe Sulama Kooperatifine 2 bin 200 metre, Alaşehir Şahyar Sulama Kooperatifine 2 bin 500 metre, Salihli Çakaldoğan Sulama Kooperatifine 2 bin 500 metre, Salihli Yağmurlar Sulama Kooperatifine 4 bin metre, Salihli’ye 1.500 metre Hacıbektaş Sulama Kooperatifi, Salihli Yeşilkavak Sulama Kooperatifine 1.500 metre mesafededir. 1.282 metre PVC boru takviyesi yapıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Sözer ve Şube Müdürlerinin katılımıyla sulama boruları ilgili kooperatiflere sevk edildi.

Başkan Ergün’e teşekkür ettiler

Sulama borularını teslim alan mahalle muhtarları ve sulama kooperatifi başkanları da kendilerine verilen destekten dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Azitepe İlçe Muhtarı ve Sulama Kooperatif Başkanı Hüseyin Doğanlı, “Sulama boruları konusunda bizlere destek veren Cengiz Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Devamını bekliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Yağmurlar Sulama Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Tezcan ise, “Cengiz Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Bizi öyle zor bir durumdan kurtardı ki, bölgemiz çok kurak bir bölge olduğu için bu borulara çok ihtiyacımız vardı. Çok teşekkür ederim.” Allah sizden bin kere razı olsun. Bizi o kadar zor bir durumdan kurtardı ki bu borulara çok ihtiyacımız vardı. “Bir süre bizi geri çevirmediler. Tanrı bizi korusun. Her zaman yanımızda olduklarını hissediyoruz.” ifadelerini kullandı. Çakaldoğan Mahalle Muhtarı Ali Özyürek ise, “Başkanım Cengiz’e teşekkür ediyorum. Her zaman dediğimi yaptı ve her an bize destek oldu. Allah kendisinden razı olsun.” Şahyar Sulama Kooperatifi Başkanı Mustafa Kıymık, şunları söyledi: “Büyükşehir Belediyemizden, Başkanımız Cengiz’den, Köy Hizmetleri Daire Başkanlığımızdan ve tüm ekibinden Allah razı olsun. Geçen yıl yine boru desteği ve havuz desteği aldık. Bu yıl yarım kalan projemizi tamamlıyoruz. “Allah’ın izniyle Şahyar’ın su sorununu tamamen çözdük. Hepsine tekrar tekrar teşekkür ediyorum.” – MANİSA

haber-buharkent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
nakliyat
Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu