Haber

Murat Kurum: Vatandaşımızın huzur bulduğu Hatay’ı birlikte inşa edeceğiz

Kahramanmaraş merkezli depremin hasar verdiği 11 ilde yeni konut inşaatları devam ediyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bu iller arasında bulunan Hatay’da bir basın açıklaması yaptı.

Bakan Kurum, vatandaşların bir an önce evlerine kavuşması için Antakya, Defne, Samandağ ve Kırıkhan’da sahada incelemeler yapacağını duyurdu.

“Deprem bölgesi önceliğimiz”

Konuşmasında deprem bölgesindeki çalışmalara değinen Bakan Kurum, şu ifadeleri kullandı:

Göreve geldiğimiz andan itibaren ‘deprem bölgesi önceliğimiz olacaktır’ dedik. Vatandaşların talep ve ihtiyaçlarını çözecek kararları alacağız. Şantiyelerde çalışan 200 bin ekip arkadaşımla birlikte çalışmaları gece-gündüz devam edeceğimizi beyan ediyorum.

Vatandaşımızın huzur bulduğu Hatay’ı birlikte inşa edeceğiz. Buradaki camilerle birlikte havraları da ayağa kaldırmak önceliğimizdir.

“Çalışmalarda ayrım yapılmayacak”

İl ve ilçe dışından hiç bir vatandaşımızın buraya gelmesi mümkün değildir. Vatandaşın evi yıkılmışsa arsa bedelini vermek üzere haklarını koruyacağız. AFAD’da ne yapılıyorsa kentsel dönüşümde ve rezerv alandaki uygulamalarda da hiç bir ayrım gözetilmeyecektir. Bu zorlu sürecin üzerinden hep birlikte geleceğiz. Yapılması gerekenler siyaset üstü bir anlayışla sergilemeye devam edilecek.

“Gece gündüz çalışacağız”

Ben de Hatay’ın bir kardeşi olarak burada evler bitene kadar, Atatürk Caddesi’nde insanlar huzur içinde yürüyünceye kadar tüm birimler ve milletvekillerimizle gece-gündüz çalışarak, Hatay ve 11 ilin yanında olacağımızın sözünü veriyorum.

“Amacımız inşallah yıl sonuna kadar 200 bin konutu teslim etmek”

Bugün 11 ilimizde, 276 bin konut ve iş yerinde faaliyetlerimizi yürütüyoruz. 4 bin 500’e yakın köyümüzde kırsal kalkınmanın adımlarını atıyor ve vatandaşlarımıza ama çelik, ama betonarme olacak şekilde evlerini teslim etmek için çalışıyoruz. Köy konutlarımızı yerel mimariye uygun olacak şekilde inşa ediyoruz. Şu ana kadar 76 bin konutumuzu vatandaşlarımıza teslim ettik. Amacımız inşallah yıl sonuna kadar 200 bin konutu teslim etmektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu