Haber

SUIT Parti bir bir dökülüyor! Partiyi çökertti ve istifa etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarihi seçimleri kazanmasının ardından muhalefette tartışmalar alevlendi. Kemal Kılıçdaroğlu gibi Meral Akşener’in de koltuğu sallanıyor.

Kongrede aday göstermeye hazırlanan bir grup, Akşener’e karşı harekete geçti. Ayrıca UYGUN Parti teşkilatlarında da kopukluklar var.

İYİ Parti Tuzla İlçe Başkanı ve milletvekili adayı İhsan Genel Başkanı Albayrak, kişisel çıkarlarının davanın önüne geçtiğini söyleyerek istifa etti. Altınova İlçe Başkanı Murat Çakır da istifasını açıkladı.

MUHALEFETTE KIRILMA BAŞLADI

Erdoğan’ın seçim zaferinin ardından muhalefette yeniden yapılanma bekleniyor. Kemal Kılıçdaroğlu gibi Meral Akşener de zor günler geçiriyor. Akşener 24-25 Haziran’daki kurultayda aday olacak ve içini rahatlatmak isteyecek. Ancak rakiplerin Akener’e karşı aday aradığı da belirtiliyor. Ayrıca CHP’yi takip etmenin bedelini ödeyen İYİ Parti teşkilatlarında da istifalar başladı.

TUZLA İLÇE BAŞKANLIĞINDAN ‘KİŞİSEL FAYDA’ GÖNDEREREK İSTİFA EDİLMİŞTİ

İYİ Parti Tuzla İlçe Başkanı ve milletvekili adayı İhsan Lider Albayrak, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla istifasını duyurdu.

Albayrak şu ifadeleri kullandı:

Emeğimin, maddi ve manevi fedakarlıklarımın Vatan için olduğuna inanarak, gece gündüz koşmanın bir hedef olduğuna inanarak, çocuklarımın ve ailemin yüksek anlayışı ile çalıştım. GÜZEL Parti’nin bulunduğum en güzel yerlere gelmesini sağlamaya çalıştım. Ama sonunda kişisel çıkarların şanlı hedeflerin önüne geçtiğini gördüm ve figüran olduk. Bu durumda fikirlerim değişmeyeceği ve partime ihanet etmeyeceğim için en uygun şeyin siyasetten uzak durmak olduğunu düşündüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu