Haber

Türkiye’den Gazze’ye yardım eli! Bakan Koca resmen açıkladı!

Son dakika Gazze haberleri:  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanlığına ait ilaç ve tıbbi malzeme ile 20 uzman doktorun bulunduğu uçağın Gazze’ye yardım için yarın sabah Mısır’a hareket edeceğini duyurdu.

‘UÇAKTA 20 UZMANDAN OLUŞAN DOKTOR KÜMESİNDE OLACAK’

Bakan Koca, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

GAZZE’YE YARDIM İÇİN Cumhurbaşkanlığımıza ait bir uçak yarın sabah ilaç ve tıbbi malzemeyle birlikte Mısır’a hareket edecek. Uçakta 20 uzmandan oluşan sağlık grubu bulunacak.

Mısır Sağlık Bakanı Khaled Abdel Gaffar ile gerekli görüşmeleri yaptım. 20 kişilik uzman ekibimiz Mısır makamlarının ve Gazze halkının ihtiyaç duyduğu ilaç, tıbbi malzeme ve cihazları tespit edecek. Grubumuz ayrıca Mısır Sağlık Bakanlığı ile yapılan planlamalar çerçevesinde El-Ariş Havalimanı ve Refah Sınır Kapısı’nda kurulacak sahra hastanelerimizin fizibilite çalışmalarını da yürütecek.

‘SAHA HASTANELERİ VE AMBULANSLARIN BÖLGEYE GEMİYLE GÖNDERİLMESİ PLANLANIYOR’

Bu faaliyetlerle eş zamanlı olarak Mısır Sağlık Bakanlığı’nın sunduğu ihtiyaç listesindeki ilaç, tıbbi malzeme ve tıbbi cihazların 3 kargo uçağımızla El-Arish Havalimanı’na gönderilmesi planlanıyor. Ayrıca gerekli uyumun tamamlanmasının ardından sahra hastaneleri ve ambulansların da gemiyle bölgeye sevk edilmesi planlanıyor.

Fizibilite çalışmalarını yürütecek ekibimizin, söz konusu ilaç ve tıbbi malzemeleri Gazze’deki mağdurlara ulaştırılmak üzere ilgili taraflara ulaştırması planlanıyor.

Dünyanın tüm duyarlı insanlarının yüreğini rahatlatacak bir çabamız var: Refah kapısından geçiş için yardım başlatmak!

İnsanlığın gözü Gazze için harekete geçebilecek ülkelerde. Milletimiz bilmelidir ki, mümkün olan her şey yapılmaktadır.

ibradi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu