Haber

Ümit Özdağ’dan ‘suikast ihbarı’ iddiası: İki değişik kanaldan geldi

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, katıldığı televizyon programında kendisine “suikast” düzenleneceğine yönelik bilgi geldiğini söyledi. Özdağ, kendisine gelen bilgileri Ulusal İstihbarat Teşkilatı ile paylaştığını belirtti.

‘EMNİYET’E DEĞİL SAVCIYA TABİR VERMESİNİ SÖYLEDİM’

Suikast ihbarının iki değişik kanaldan geldiğini ifade eden Özdağ şöyle konuştu: “Ben de bu bilgiyi Milli İstihbarat Teşkilatı müsteşarına, şimdi başkanına geçen ay resmi bir yazıyla parti kanalından yolladım. Bana gelen bilgiler bunlardır. ‘Devlet içerisinden yapılan bir çalışmayla, bana karşı bir suikast düzenleneceği bilgisi tarafıma ulaştı’ dedim ve ayrıntıları genel sekreterimizin imzalı mektubuyla yolladık. Devlet kayıtlarına girmesi için yolladık. Fakat öğreniyoruz ki 10 gün evvel Ulusal İstihbarat Teşkilatı bu mektubu savcılığa iletmiş. Savcılık da bir polis tahkikatı için polise iletmiş, Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi, partimizin genel sekreterini tabir için çağırdı. Sayın genel sekreter de bana sordu. Ben kendisine ‘Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ifade vermemesi gerektiğini, ifadeyi doğrudan savcıya vermesi gerektiğini’ söyledim avukat arkadaşlarla konuştuktan sonra. Söz savcılığa verilecek.”

Özdağ, “Mektubu Ulusal İstihbarat Teşkilatı’na ilettikten sonra yapılan bir operasyonda bir terör örgütünün 9 elemanı ele geçirildi. 2 elemanına da yol verildi bilgisi bize ulaştı. Bu 2 eleman, bana suikast düzenleyecek elemanlarmış. Demek ki Milli İstihbarat Teşkilatı’na yazmış olduğumuz mektup gayesine ulaştı” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu