Haber

Bakan Özer’in Macaristan ile temasları sürüyor

ANKARA (İGFA) –Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Macaristan İçişleri Bakanı Sandor Pinter ile yaptığı görüşmede, eğitimin iki ülke arasındaki işbirliğini ilerletme açısından değerli bir fırsat alanı oluşturduğunu belirtti.

Türk öğrencilerin özellikle yüksek öğrenim düzeyinde Macaristan’a büyük ilgi gösterdiğini, Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile burs programını kapsayıcı hale getirmek için anlaşma imzaladıklarını hatırlatan Özer, “Çok isterim. Ülkem adına sağladığınız burs imkanı için tekrar teşekkür ederim.Birbirinizi daha iyi tanımanıza ve yakınlaşmamıza önemli katkıları olduğu aşikardır.” dedim.

Türkiye’nin eğitimin her alanında önemli bir paradigma değişikliğine imza attığı mesleki eğitimde Macaristan ve Türkiye’nin işbirliğine ve deneyim aktarımına açık olduğunu belirten Özer, “Uluslararası 7 mesleki ve teknik Anadolu lisesi kurduk. yurdumuzdaki ülkelerin çocukları ve gençleri bu okullara gelip mesleki eğitim alabilecekler.Okullarımız 6 Balkan ülkesinden öğrenci almaya başladı.Macaristan’daki öğrencilerin de bu imkandan yararlanmasını sağlayabiliriz.” dedi.

yesillihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu