Haber

Başkan Altınok, Atatürk’ü Andı, Gençleri Kutladı

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Töreni kapsamında ilçedeki gençlerin yanı sıra siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla belediye önündeki Atatürk büstüne çelenk koydu. Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda katılımcılara seslenen Önder Altınok, “Bugün Türkiye’nin bağımsızlığının, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunun ve ülkemizin temellerinin atılmasının 104. yıl dönümünü kutluyoruz. ülke. ‘Ya istiklal ya ölüm, Türk milleti boyun eğmez, Türk milleti esareti kabul etmez’ diyen Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a gelişinin 104. yıl dönümüdür. Atatürk de 19 Mayıs’ı gençlere bayram olarak armağan etti. Atatürk, ‘Ey Türk gençliği, ecdadınızı ve geçmişinizi tanıdıkça, büyük işler başarma gücünü ve gücünü kendinizde bulacaksınız’ demişti. söz konusu.” söz konusu.

Türkiye’nin Atatürk’ün koyduğu hedeflere emin adımlarla ilerlediğini belirten Altınok, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu ülke dolar veya euro ile satın alınmadı. Soğanla, patatesle de alınmadı. Şehit kanlarıyla ıslanan bu vatan, 15 yaşındaki Mehmetçiklerimizin, kahramanlarımızın seve seve can vermesiyle vatan oldu. Atatürk, ‘Mütevazi bedenim bir gün kara toprak olacak ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet ayakta kalacak’ demişti. Siyasetçiler gelir geçer, geriye kalan devlet Türkiye Cumhuriyeti’dir. Atatürk’ün mirasına ve devletimize sahip çıkacağız. Erdem diye duyduğumuz bir konu var ki, Keçiören Milli Mücadele’nin merkezidir. Osmanlı döneminde yapılan ve Milli Mücadele’de kullanılan Çoban Mektebi buradadır. Onu restore ettik. Atatürk ve Ankara Milli Mücadele Müzesi yapacağız. Devletlerin ve milletlerin geleceği ve mirasçıları olan gençler, tarihimizi ve kültürümüzü hakkıyla bilmelidir. Gençlerimizi doğru yetiştirmeliyiz. Atatürk ‘Bir Türk cihanlara bedeldir’ der. Artık kendi füzelerimizi, tanklarımızı ve savaş uçaklarımızı, gemilerimizi, insansız hava araçlarımızı üretiyoruz. İnanın geleceğimiz daha güçlü ve parlak olacak. Dünyada istikrarı değiştiren, sözü olan bir ülke olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu cennet toprakları bizlere bırakan başta büyük komutan, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi, şehitlerimizi ve kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.”

Başkan Altınok, konuşmasının ardından gençlerle Atatürk büstü önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Altınok, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında ilçedeki Yunus Emre Kültür Merkezi’nde saat 19.30’da yapılacak olan Keçiören Belediye Konservatuarı Final Konseri’ne gençleri davet etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

erbaaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu