Haber

Çinli elektrikli otomobil üreticisi NIO, Avrupa pazarına iki yeni model tanıttı

Çinli elektrikli otomobil üreticisi NIO, Perşembe günü Avrupa pazarına EL6 ve ET5 Touring adlı iki yeni modelini tanıttı.

EL6, 529 kilometre sürüş menzili ile orta boy bir SUV iken, ET5 Touring, 560 kilometre sürüş menzili ile elektrikli station wagon modeli olarak öne çıkıyor.

NIO HollandaTristan Hamelink, Kullanıcı Operasyonları Başkanı, Rotterdam yılında NIO House’da düzenlenen lansmandaki heyecanını dile getirdi. NIO House, bir showroom ve kullanıcı deneyimi merkezi olarak hizmet vermektedir.

Birinci nesil EL6’nın Çin’de en çok satan modellerden biri olduğunu belirten Hamelink, ikinci nesil kasanın yeni ve heyecan verici özelliklerinin altını çizdi.

EL6’yı çok yönlülüğü, boyutu ve fiyat-performans istikrarı ile “her günün kahramanı” olarak nitelendiren Hamelink, ET5 Touring’i değerlendirmesinde özellikle Avrupalı ​​kullanıcılara hitap eden tasarımı ve maksimize edilmiş bagaj kapasitesini vurguladı.

Her iki model de şarj edilebilir ve yükseltilebilir pil teknolojilerine sahiptir.

NIO, güç takas istasyonlarıyla tanınır ve şu anda beş Hollanda şehrinde beş istasyona sahiptir. Hamelink, altıncı istasyonun yakında hizmete gireceğini duyurdu.

Ayrıca NIO, Avrupa’nın en büyük otomobil servis zincirlerinden biri olan ve Hollanda genelinde 40’a kadar servis noktası sunan KwikFit ile ülke çapında bir ortaklık kurmuştur.

Hamelink, şirketin Rotterdamİlk NIO House mekanını Amsterdam’da, ardından ikincisini 2024’ün ilk çeyreğinde Amsterdam’da açmayı planladığını söyledi.

Hamelink, şirketin enerji değişim ağını genişletmeye ve gelecekte daha fazla NIO Evi inşa etmeye kararlı olduğunu da sözlerine ekledi.

xinhua HaberlerAjans muhabirleri Rotterdam, Hollanda’dan bildiriyor.(XHTV)

Kaynak: Xinhua / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu