Haber

İsmail Baha Sürelsan anılacak

Antalya’nın yetiştirdiği en değerli isimlerden biri olan devlet sanatçısı İsmail Baha Sürelsan, vefatının 25. yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programla anılacak. 12 Nisan Çarşamba günü Sürelsan’ın mezarı başında düzenlenecek törenle başlayacak anma programı kapsamında söyleşi ve konser de yer alacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Devlet Sanatçısı İsmail Baha Sürelsan’ı vefatının 25. yılında anma programı düzenledi. Anma programı 12 Nisan Çarşamba günü saat 14.00’te Sürelsan’ın Uncalı Mezarlığı’ndaki türbesinde yapılacak törenle başlayacak. Program, saat 20.30’da Atatürk Kültür Merkezi Perge Salonu’nda söyleşi ve konserle devam edecek.

GÖRÜŞ VE DİNLE

“Devlet Ressamı İsmail Baha Sürelsan 111 yaşında” başlıklı programda Sürelsan’ın yeğeni Nurten Erpek, Av. Deniz Filiz, Özgen Gürbüz ve Dr. Mehmet Emin Kakan’ın röportajı yer alacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı Türk Sanat Müziği Yürütme Kurulu da anma konseri verecek. Yürütme kurulu, “Sandal, Güle sor, bülbüllere sor, Çekiyor yar-ı sitemli nazımıza” gibi unutulmaz eserlere imza atan Sürelsan’ın eserlerini seslendirecek.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-aglasun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu