Haber

Malatya’da Depremzedelerin Su Sayaçları Çalındı

Malatya’nın depremzedesi Abbas Akıncı, depremde hasar gören evlerindeki su sayaçları, kombiler ve peteklerin çalındığını söyledi. Akıncı, “Hırsız evlerimize girdi. İki bloklu sitedeki su sayaçlarını bile çaldılar. Evlerimizdeki kombileri, kabloları, boruları çaldılar.”

Abbas Akıncı, depremin ardından hasar gören evlere giren hırsızların çok sayıda eşyayı çaldığını söyledi. Akıncı, “Depremde herkesin yaşadığından farklı bir durum yaşamadık ama deprem sonrası ihtiyaçlarımızı karşılamakta sıkıntı yaşadık. Evlerimize hırsızlar girdi. İki bloklu bir sitedeki su sayaçlarını bile çaldılar.” Evlerimizdeki kombileri, kabloları, boruları elimizden aldılar, “Sağlam bir şey yok” dedi.

“HİÇBİR YARDIM ALMADIM”

Depremin ardından herhangi bir yardım alamadıklarını belirten Akıncı, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımızın sözünü taahhüt olarak kabul ediyoruz. Yazın Malatya’nın yarısına yakını köyüne, bağına, bahçesine gidiyor. Ben onlardan biriyim. Ziraat Bankası’ndan bağ bahçemiz için tarım kredisi kullanıyoruz. bahçedeki konutumuz Deprem sonrası AFAD yetkilileri firma ile görüştüğümüzde ‘Konutunuzu hasarlı adresinize götürün’ dediler. “Evimiz ağır hasar gördü, iş yerim yıkıldı. Şimdiye kadar 10 bin TL takviye, 15 bin TL taşıma parası alamadım. Ayrıca bir yıl süreyle verileceği söylenen kira yardımı hakkında da bir bilgimiz yok.”

Kaynak: ANKA / Yerel

sereflikochisar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu