Haber

KÖPEKLERDEN KAÇAN TEMİZLİK İŞÇİSİNİN ÖLDÜĞÜ KAZADA 3 GÖZALTI

Ordu’da belediye temizlik işçisi Metin Tirkil’in (53) hayatını kaybettiği kazayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, başıboş dolaşan ‘Breed’ ırkı 2 köpeğin, kentteki bir fındık fabrikasına ilişkin olduğu tespit edildi. Soruşturmada hafif ticari araç şoförü A.K. ile fabrika sahibi A.D. ve köpeklerin bakımından sorumlu E.D. gözaltına alındı. 3 kuşkulu, söz süreçleri için jandarma karakoluna götürüldü.

‘BİR CAN KOLAY GELMİYOR’

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan 2 çocuk babası Mehmet Tirkil’in küçük oğlu Anıl Tirkil (26), babasının vefatıyla ilgili yasal sürecin takipçisi olacağını belirterek, Babam çalışma esnasında orada fabrikanın köpeklerinin saldırması üzerine köpekten kaçarken kendisini can havliyle yola attığı için otomobil çarpmış. Ben bu süreci sonuna kadar ilerleteceğim. Bir can kolay gelmiyor. Gereken neyse yapılmasını istiyorum. Köpeklerin orada başıboş olması, sorumsuzluk olması bunların hepsi şuurlu şeyler. Köpeği sen neden bırakırsın ki dedi.

‘SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’

Mehmet Tirkil’in kardeşi Recep Tirkil ise, Başıboş köpeklerle ilgili gereken tedbir alınmalı. Yasal süreci biz de takip edeceğiz. Gözaltı kararları var diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu