Haber

Meteorolojiden Kahramanmaraş ve Osmaniye İçin Yoğun Kar Yağışı Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu geceki prestijiyle, bu akşam Kahramanmaraş ve Osmaniye çevresinde beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda olası aksamalar, buzlanma ve don olayı ile dik eğimli kesimlerde çığ tehlikesine karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden bugün yapılan açıklamada, bu geceden itibaren Osmaniye’nin ilçelerinin yüksek kesimleri ile Kahramanmaraş genelinde yoğun kar yağışı uyarısı yapıldı. İşte açıklama:

“Kahramanmaraş ve Osmaniye çevresinde beklenen kar yağışına dikkat! Kahramanmaraş ve Osmaniye çevresinde beklenen yağışlar, bu gece (06.02.2014) itibarıyla Osmaniye’nin Düziçi, Bahçe ve Hasanbeyli ilçelerinin yüksek kesimlerinde orta, yer yer kuvvetli, Kahramanmaraş ili genelinde kuvvetli olacak. 2023 Pazartesi saat 00.00 TSİ) Yer yer yoğun kar yağışı (20 cm ve üzeri) olacağı tahmin ediliyor.Karla kaplı yüksek ve dik yollarda ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, çığ tehlikesi gibi aksiliklere karşı dikkatli olunmalıdır. Kahramanmaraş’ın yamaçlarında ve kar fırtınası şeklinde kar yağışı.”

basyayla-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu