Yaşam

Tepebaşı Belediyesi Kent ve Kültür Sohbetleri devam ediyor

Tepebaşı Belediyenin Kent ve Kültür Sohbetleri devam ediyor. Şair Haydar Ergülen koordinatörlüğünde düzenlenen söyleşilerin bu ayki konuğu CHP İstanbul Milletvekili Türkan Elçi oldu.

TepebaşıBelediye tarafından hayranlıkla takip edilen ve şehrin kültürel geleneği haline gelen Kent & Kültür Sohbetleri, önemli isimleri Eskişehirlilerle buluşturmaya devam ediyor.

Koordinatörlüğünü şair Haydar Ergülen’in yaptığı Kent ve Kültür Sohbetleri’nin bu ayki konuğu CHP İstanbul Milletvekili Türkan Elçi oldu. Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat’ta düzenlenen ‘Edebiyattan Sanata’ söyleşisine Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Parıltı Süllü, İbrahim Arslan, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) Lider Adayı Ayşe Ünlüce, Tepebaşı Belediyesi meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Merkez. katıldı.

“BENİM EDEBİYATIM HAYATTAN SANATTANDIR”

Röportajda konuşan Türkan Elçi, “Edebiyat benim sorunum. Çünkü edebiyat biraz sorun. Sorununuz yoksa edebiyat yapamazsınız. Edebiyatımı sanattan hayata değil, edebiyattan hayata diye özetleyebilirim. yaşamdan sanata.” Büyükelçi konuşmasında Tepebaşı Belediyesi ve Haydar Ergülen’e teşekkür etti.

“SİYASET VE SANAT YAN YANINDAYDI”

Röportajın ardından konuşan Önder Ataç, “Tahir Elçi’yi saygıyla anmak istiyorum. Kalbimiz her zaman ağır. Türkan Hanım’ı tanımaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyorum. Kapılarımız her zaman açık. Siyaset ve sanat yan yanaydı. bugün de böyle. Güzel bir sohbetti. Katıldığınız için teşekkür ederim.” “Öyle yapıyorum” dedi.

“HEPİMİZ TÜRKAN ELÇİ’YİZ”

EBB Lider Adayı Ünlüce, “Sevgili Tahir Elçi, meslektaşım. Onun Baro Başkanı olduğu dönemde barışı inşa etmek için yaptığı inanılmaz çalışmalara bizzat şahit olduk. O gün boğazımıza, yüreğimize bir acı oturdu ve bu acılar dinmedi. Ama bugün barış ve umut yolculuğunda Türkan Elçi’nin yanındayız. “Bu kadar büyük acının ortasında hayata umut katan herkesin elinden tutmak istiyorum” dedi.

CHP Milletvekili Süllü, “Sizleri sadece bu söyleşimizde değil, Belediye Başkanlarımızın başkanlığında Eskişehir’de de ağırlayıp şehrimizi tanıtmak istiyoruz.”

“BARIŞA VE KARDEŞLİĞE BAĞLILIĞI ÇOK DEĞERLİDİR”

CHP Milletvekili Arslan, “Tahir Elçi bir aile gibi görülmeli. Tahir Elçi’nin ölümü bir katliam olarak anlatılmalıdır. Öfke sözünden yola çıkarak, üstlendiği barış elçisi ve bir barış elçisi olarak kameralar önünde hayatını kaybetti. Edebiyat adamı, yazar, hukuk insanı ve siyasetçi olarak kendisini barışa ve kardeşliğe adamıştır.” Onun kendini adamış olması, o yolda yürümesi ve bizim onun yoldaşı olmamız benim için çok değerli” dedi.

Söyleşi, katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu