Yaşam

YEDEP’te eğitim zamanı

Büyükşehir tarafından 132 sivil toplum kuruluşundan toplam 250 proje yöneticisi ve kurum temsilcisine eğitim verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen ve Kocaeli Kent Konseyi tarafından yürütülen 2023 Yerel Güçlendirme Programı (YEDEP) kapsamında İzmit ve Gebze’de proje uygulama ve bilgilendirme eğitimleri düzenlendi. Projeleri desteklenmeye hak kazanan sivil toplum kuruluşlarının sözleşmelerinin imzalanmasının ardından başlayan eğitimlerde, 132 sivil toplum kuruluşundan toplam 250 proje yöneticisi ve kurum temsilcisine verildi.

UZMANLAR TARAFINDAN EĞİTİMLER VERİLİR

Büyükşehir Sivil Toplum Kuruluşları ve Tahvil Daire Başkanlığına bağlı AB ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü proje birim uzmanları tarafından verilen proje uygulama eğitiminde; Proje uygulama kılavuzu, sözleşmeye ilişkin genel kurallar, izleme, raporlama ve dokümantasyon yükümlülükleri, görünürlük, ödemeler ve satın alma süreçleri, YEDEP Proje Yönetim ve Uygulama Sisteminin kullanımı, program tarzı ve esasları hakkında bilgi verildi.

TOPLAM BÜTÇE 25 MİLYON TL

YEDEP programı kapsamında Doğa, Çevre ve Hayvan Hakları, Vatandaşlık ve Kentlilik Bilinci, Kentsel Tanıtım ve Turizm, Kültür Sanat, İstihdam ve Eğitim, Sağlık ve Sosyal Hizmetler, Gençlik, Aile ve Kadın gibi sivil toplum kuruluşları, Afet Yönetimi, faaliyet alanlarına göre belirlenmektedir. Çeşitli konularda projeler sunuldu. İdari uygunluk denetimleri ve bağımsız değerlendirme sonucunda kabul edilen 132 proje için toplam yaklaşık 15 milyon TL ek hibe olarak kullanılacaktır. YEDEP Programı kapsamında başvuru sahiplerinin eş finansman katkılarıyla birlikte hayata geçirilecek projelerin toplam bütçe tutarının 25 milyon TL civarında olması bekleniyor.

KOCAELİ ÜSTÜN KİMLİK

Sivil toplum kuruluşlarının toplum yararına olan faaliyetlerini özendirmeyi ve yenilikçi projeleri desteklemeyi amaçlayan Yerel Güçlendirme Programı, Kocaeli’nin üst kimliğini oluşturmayı ve kente aidiyet duygusu oluşturmayı hedefliyor. Kent adına alınacak kararların kentte yaşayan sivil toplum tarafından da belirlenebileceği inancından hareketle YEDEP, her yıl daha fazla sivil toplum kuruluşuna ulaşmayı ve büyümeyi hedeflemektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-kadikoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu